کیمیا وردپرس

حسـی کاملا متفـاوت از وردپـرس فارسـی!
پشتیبانی در تلگرام
طراحی قالب اختصاصی وردپرس

حل مشکل Memory Exhausted و افزایش حافظه php در وردپرس

امروز با یکی دیگر از مشکلات رایج وردپرس در کنار شما هستیم. مشکل Memory Exhausted شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد. این مشکل به راحتی با بالا بردن حافظه ی پی اچ پی وردپرس شما قابل حل می باشد. با کیمیا وردپرس همراه باشید تا این مشکل را نیز به راحتی حل نماییم.

حل مشکل Memory Exhausted و افزایش حافظه php در وردپرس

مشکل Memory Exhausted در وردپرس

ابتدا به این سوال پاسخ دهیم که مشکل Memory Exhausted در وردپرس به چه معنایی می باشد؟

حتما اطلاع دارید که وردپرس با استفاده از زبان برنامه نویسی PHP اجرا شده و همه  وب سایت ها نیز برای اینکه در فضای اینترنت به نمایش درآیند به مکانی به نام هاست نیازمند هستند. وب سرور هایی که وب سایت شما بر روی آن نگهداری می شوند، مانند کامپیوتر بوده و برای اجرای هر برنامه ای نیازمند حافظه ی هستند تا از اطلاعات شما نگهداری کنند. مدیران سرور یا همان ادمین سرور ها برای پی اچ پی مقدار حافظه ی خاصی را تدارک می بینند.

هنگامی که وردپرس شما برای جوابدهی به کاربر های حافظه ی بیشتری را طلب می کند، با خطای زیر رو به رو می شود :

حل مشگل Memory Exhausted در وردپرس

نحوه حل خطای کمبود رم در وردپرس

در حالت پیش فرض وردپرس حافظه ای به اندازه ی ۶۴MB را برای وردپرس مهیا کرده اشت اما به نظر می رسد که این فضا برای وردپرس ناکافی باشد. برای افزایش این مقدار حافظه و حل مشکل Memory Exhausted راه حلی را به خدمتتان می رسانیم. با همراه باشید.

بالا بردن حافظه ی php  و رفع محدودیت آن در سیستم محتوایی وردپرس

برای این منظور نیاز داریم تا فایل wp-config.php را ویرایش کنیم. این فایل بر روی هاست شما قرار دارد شما قادر هستید به صورت مستقیم یا با روش ftp  به هاست خود متصل شده  و بعد از آن قطعه کد زیر را قبل از  “That’s all, stop editing! Happy blogging” جا سازی کنید.

این قطعه کد به وردپرس شما دستور می دهد که حافظه ی php را به مقدار ۲۵۶MB  افزایش دهد. بعد از اعمال تغییرات لازم می توانید ذخیره سازی را اعمال کنید.

اگر مشگل Memory Exhausted با طی این مسیر حل نشد .و قطعه کد بالا کار را حل نکرد. یعنی سرویس دهنده ی هاست شما اجازه ی افزایش مفدار حافظه را برای شما نداده است. بدین منظور  می بایست با سرویس دهنده ی هاست خود تماس گرفته و از آن ها تقاضا کنید، مشگل را حل کنند.

با این روش شما قادر هستید که مشکل Memory Exhausted را به راحتی در وردپرس حل کنید.

پشتیبانی