کیمیا وردپرس

حسـی کاملا متفـاوت از وردپـرس فارسـی!
پشتیبانی در تلگرام
طراحی قالب اختصاصی وردپرس

سه روش مختلف برای حل خطای HTTP error در زمان آپلود فایل در وردپرس

شما هم در هنگام آپلود عکس و فایل در وردپرس با خطای HTTP error مواجه می شید و این مسئله باعث شده است تا نتوانید فایل های خودتون رو در وردپرس آپلود کنید، بصورت کلی وقتی وردپرس در زمان آپلود فایل با مشکلی مواجه شود و نتواند مشکل را شناسایی کند این خطا را نمایش می دهد، یکی از بدی های این خطا ایجاست که شما دقیقا نمی دانید مشکل چیه و چطوری باید عمل بکنید، چرا که وردپرس مشکل رو اعلام نمی کنه و بصورت کلی میگه مشکلی در اپلود رسانه وجود دارد.

اما نگران نباشید، چرا که ما در این پست قصد داریم ۳ روش مختلف به شما معرفی کنم که با استفاده از آنها می توانید این مشکل را رفع کنید، با ما همراه باشید…

مشکل آپلود نشدن عکس در وردپرس

حل خطای HTTP error در زمان آپلود فایل در وردپرس

۱- آپلود فایل را دقایقی بعد انجام دهید!

در برخی از مواقع در زمان آپلود فایل هیچ مشکلی وجود ندارد، اما وجود ترافیک بالای سرور هاستینگ و کم بود منابع سرور نیز می تواند منجر به این مشکل شود، که یک مشکل عادی هست و بر روی هر سرور ممکن است رخ دهد، پیشنهاد می کنیم دقایقی بعد دوباره آپلود فایل را امتحان کنید

اگر باز مشکل حل نشده است، پیشنهاد میشود فرمت فایل خودتون رو تغییر بدین، برای مثال اگر تصویر شما با فرمت PNG است آن را به JPG تغییر دهید ، و یا اگر میخواهید فیلم آپلود کنید، بهتره حجم فیلمتان را کمی کاهش دهید.

تغییر نام فایل نیز یکی از روش های حل مشکل است، چرا که وردپرس اجازه آپلود فایل با هر نامی را نمی دهد، پس تغییر نام فایل نیز می تواند یکی روش های باشد.

خطای آپلود فایل httperror

۲- افزایش حافظه وردپرس:

یکی از شایع ترین علت های بروز این مشکل کمبود حافظه رم وردپرس است، که ما می توانیم بصورت دستی میزان حافظه رم وردپرس در سرور رو افزایش دهیم، تا وردپرس ما عملکرد بهتری داشته باشد، برای انجام این کار کافیست تکه کد زیر را در فایل wp-config.php اضافه کنید:

کد مذکور مقدار حافظه وردپرس رو از ۱۲۸ مگابایت به ۲۵۶ مگابایت افزایش میده و باعث میشه حافظه بیشتری در اختیار وردپرس قرار بگیره، و میتونه برای حل مشکل شما کاربردی باشه.

 

۳- حل مشکل با استفاده از فایل htaccess. در هاست وردپرس:

برای حل مشکل روش دیگری نیز وجود دارد و آن از طریق ویرایش فایل htaccess. در هاست وردپرس امکان پذیر است، برای این منظور تکه کد زیر را فایل htaccess. خود اضافه کنید، و دوبهر آپلود فایل را امتحان کنید.

امید است این سه روش در حل مشکل آپلود نشدن فایل به وردپرس کمکتون بکنه و بتونید آزادانه از وردپرس لذت ببرید، منتظر آموزش های دیگر ما باشید…

پشتیبانی